PDA

View Full Version : Program Conferinte EzotericFest 10-13 Nov 2011 ed VII


Marcel_D
11-04-2011, 10:30 AM
<!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:TrackMoves/> <w:TrackFormatting/> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:PunctuationKerning/> <w:ValidateAgainstSchemas/> <w:SaveIfXMLInvalid>false</w:SaveIfXMLInvalid> <w:IgnoreMixedContent>false</w:IgnoreMixedContent> <w:AlwaysShowPlaceholderText>false</w:AlwaysShowPlaceholderText> <w:DoNotPromoteQF/> <w:LidThemeOther>RO</w:LidThemeOther> <w:LidThemeAsian>X-NONE</w:LidThemeAsian> <w:LidThemeComplexScript>X-NONE</w:LidThemeComplexScript> <w:Compatibility> <w:BreakWrappedTables/> <w:SnapToGridInCell/> <w:WrapTextWithPunct/> <w:UseAsianBreakRules/> <w:DontGrowAutofit/> <w:SplitPgBreakAndParaMark/> <w:DontVertAlignCellWithSp/> <w:DontBreakConstrainedForcedTables/> <w:DontVertAlignInTxbx/> <w:Word11KerningPairs/> <w:CachedColBalance/> </w:Compatibility> <w:BrowserLevel>MicrosoftInternetExplorer4</w:BrowserLevel> <m:mathPr> <m:mathFont m:val="Cambria Math"/> <m:brkBin m:val="before"/> <m:brkBinSub m:val="--"/> <m:smallFrac m:val="off"/> <m:dispDef/> <m:lMargin m:val="0"/> <m:rMargin m:val="0"/> <m:defJc m:val="centerGroup"/> <m:wrapIndent m:val="1440"/> <m:intLim m:val="subSup"/> <m:naryLim m:val="undOvr"/> </m:mathPr></w:WordDocument> </xml><![endif]--><!--[if gte mso 9]><xml> <w:LatentStyles DefLockedState="false" DefUnhideWhenUsed="true" DefSemiHidden="true" DefQFormat="false" DefPriority="99" LatentStyleCount="267"> <w:LsdException Locked="false" Priority="0" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Normal"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="9" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="heading 1"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="9" QFormat="true" Name="heading 2"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="9" QFormat="true" Name="heading 3"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="9" QFormat="true" Name="heading 4"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="9" QFormat="true" Name="heading 5"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="9" QFormat="true" Name="heading 6"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="9" QFormat="true" Name="heading 7"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="9" QFormat="true" Name="heading 8"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="9" QFormat="true" Name="heading 9"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="39" Name="toc 1"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="39" Name="toc 2"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="39" Name="toc 3"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="39" Name="toc 4"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="39" Name="toc 5"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="39" Name="toc 6"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="39" Name="toc 7"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="39" Name="toc 8"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="39" Name="toc 9"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="35" QFormat="true" Name="caption"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="10" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Title"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="1" Name="Default Paragraph Font"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="11" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Subtitle"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="0" Name="Hyperlink"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="22" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Strong"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="20" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Emphasis"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="59" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Table Grid"/> <w:LsdException Locked="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Placeholder Text"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="1" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="No Spacing"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="60" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light Shading"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="61" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light List"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="62" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light Grid"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="63" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 1"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="64" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 2"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="65" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 1"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="66" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 2"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="67" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 1"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="68" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 2"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="69" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 3"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="70" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Dark List"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="71" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Shading"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="72" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful List"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="73" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Grid"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="60" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light Shading Accent 1"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="61" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light List Accent 1"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="62" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light Grid Accent 1"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="63" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 1 Accent 1"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="64" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 2 Accent 1"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="65" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 1 Accent 1"/> <w:LsdException Locked="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Revision"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="34" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="List Paragraph"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="29" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Quote"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="30" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Intense Quote"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="66" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 2 Accent 1"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="67" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 1 Accent 1"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="68" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 2 Accent 1"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="69" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 3 Accent 1"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="70" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Dark List Accent 1"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="71" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Shading Accent 1"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="72" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful List Accent 1"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="73" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Grid Accent 1"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="60" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light Shading Accent 2"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="61" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light List Accent 2"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="62" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light Grid Accent 2"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="63" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 1 Accent 2"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="64" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 2 Accent 2"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="65" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 1 Accent 2"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="66" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 2 Accent 2"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="67" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 1 Accent 2"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="68" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 2 Accent 2"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="69" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 3 Accent 2"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="70" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Dark List Accent 2"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="71" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Shading Accent 2"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="72" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful List Accent 2"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="73" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Grid Accent 2"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="60" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light Shading Accent 3"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="61" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light List Accent 3"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="62" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light Grid Accent 3"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="63" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 1 Accent 3"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="64" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 2 Accent 3"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="65" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 1 Accent 3"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="66" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 2 Accent 3"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="67" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 1 Accent 3"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="68" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 2 Accent 3"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="69" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 3 Accent 3"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="70" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Dark List Accent 3"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="71" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Shading Accent 3"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="72" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful List Accent 3"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="73" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Grid Accent 3"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="60" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light Shading Accent 4"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="61" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light List Accent 4"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="62" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light Grid Accent 4"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="63" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 1 Accent 4"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="64" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 2 Accent 4"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="65" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 1 Accent 4"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="66" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 2 Accent 4"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="67" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 1 Accent 4"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="68" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 2 Accent 4"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="69" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 3 Accent 4"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="70" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Dark List Accent 4"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="71" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Shading Accent 4"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="72" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful List Accent 4"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="73" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Grid Accent 4"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="60" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light Shading Accent 5"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="61" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light List Accent 5"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="62" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light Grid Accent 5"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="63" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 1 Accent 5"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="64" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 2 Accent 5"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="65" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 1 Accent 5"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="66" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 2 Accent 5"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="67" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 1 Accent 5"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="68" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 2 Accent 5"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="69" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 3 Accent 5"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="70" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Dark List Accent 5"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="71" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Shading Accent 5"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="72" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful List Accent 5"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="73" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Grid Accent 5"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="60" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light Shading Accent 6"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="61" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light List Accent 6"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="62" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light Grid Accent 6"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="63" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 1 Accent 6"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="64" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 2 Accent 6"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="65" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 1 Accent 6"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="66" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 2 Accent 6"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="67" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 1 Accent 6"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="68" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 2 Accent 6"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="69" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 3 Accent 6"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="70" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Dark List Accent 6"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="71" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Shading Accent 6"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="72" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful List Accent 6"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="73" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Grid Accent 6"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="19" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Subtle Emphasis"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="21" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Intense Emphasis"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="31" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Subtle Reference"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="32" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Intense Reference"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="33" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Book Title"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="37" Name="Bibliography"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="39" QFormat="true" Name="TOC Heading"/> </w:LatentStyles> </xml><![endif]--><!--[if gte mso 10]> <style> /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi;} </style> <![endif]-->
EzotericFest – Festival de Alternative si Conexiuni Spirituale
10 – 13 Nov 20011 - editia VII-a
CASA TINERETULUI din Timisoara, str. Aries nr. 19 - zona Stadion Judetean
sub motto-ul “CUNOASTERE -SANATATE –ARMONIE”.

Festivalul pentru o minte linistita, un suflet impacat si un corp plin de energie si lumina in armonie, este organizat de EXPO TIMISOARA INTERNATIONAL si ASOCIATIA DE METAFIZICA GEEA LIFE, combinand diversitatea expozitiei de produse bio si naturiste cu prelegerile si servicii specifice terapiilor alternative si complementare --- www.ezotericfest.ro (http://www.ezotericfest.ro/)

EzotericFest are 3 sectiuni principale: 01. expozitia cu vanzare, 02. sesiunea de conferinte - workshop – demonstratii si 03. manifestarile ambientale muzicale. Manifestarea este deschisa tuturor celor care doresc sa participe promovarea sanatatii, moralei si spiritualitatii in cadrul unei Expozitii cu Vanzare, Sesiuni de Conferinte, Workshop, Demonstratii, Muzica, Dans, Concerte, Spectacole, Videoproiectii si Arte.

PROGRAMUL celor peste 70 de conferinte, workshop-uri, demonstratii, momente ambientale, concerte... din cele doua sali si EXPOZITIA CU VANZARE (peste 50 de standuri) este deschisa zilnic intre orele 10.00 - 21.00.

PROGRAM EZOTERICFEST TIMISOARA 10-13 NOV 2011
================================================== =================
*** ATENTIE IN FIECARE ZI LA ORA 14.00 !!!: Gheorghe Iovu (Joi 10 Nov) - Concert Terapeutic, Ancu Dinca (Vineri 11 Nov) - Efectul Ancu Dinca si sanatatea, Oreste Teodorescu (Sambata 12 Nov) - Universul Informational, Cezar Culda (Duminica 13 Nov) - Artele martiale traditionale chinezesti
------------------------------------------------------------------------------------
*** INVIORAREA DE DIMINEATA PENTRU SANATATE***, un program pentru toti cei interesati si pentru toate varstele prin miscari simple alaturi de Prof. de educatie fizica Stefan Iulian Cojocnean in zilele de Vineri, Sambata si Duminica (11-13 nov 2011) intre ORELE 10.oo – 11.oo IN HOLUL DE LA ETAJUL CASEI TINERETULUI
*** GHEORGHE IOVU – Muzica Ambientala - va canta zilnic pe scarile de la intrarea Casei Tineretului
------------------------------------------------------------------------------------
CONCERTE– in Sala de Spectacole Parter Casa Tineretului:
Radha & Madhava (Olanda) – Recital de mantre (19.15 -19.55 - Vineri 11 Nov) (chitara, tobe, pecutie si voce)
Grupul Mahamantra - Concert Bhajan - Muzica de meditatie traditionala vedica (20.00 -20.50 - Vineri 11 Nov)
Gheorghe Iovu – Concert Muzica Terapeutica si prezentarea viitorului album (20.00 -20.50 - Sambata 12 Nov)
Radha & Madhava (Olanda) – Cantecul creativ – workshop (11.45 -13.10 - Duminica 13 Nov)
------------------------------------------------------------------------------------
VIDEOPROIECTII– in Sala de Spectacole Parter Casa Tineretului:
Stefan Iulian Cojocnean - Videoproiectie din Gradina Maicii Domnului- Sfantul Munte Athos (Joi ora 17.45)
Ramona Venturini – Poti sa-ti vindeci viata -Louise Hay –Videoproiectie Documentar si Discutii (Joi ora 18.30)
Sri Vasudeva - Puterea vindecatoare a spiritului - meditatie video, sesiune de intrebari si raspunsuri cu Sri Vasudeva pe Skype (Sambata ora 17.45)
Paul Ionescu - Purificarea sufletelor in muntii dacilor - Videoproiectie si comentariile autorului (Sambata ora 19.30)
Paul Ionescu - Linistea exterioara, linistea interioara, pacea sufletului - Videoproiectie si comentariile autorului (Duminica ora 19.30)
Ramona Venturini – El Camino -Spania 2006 - 2011 - Pelerinajul la Santiago de Compostela prin Franta, Spania, Portugalia - aproape 6 000 de km de mers pe jos in 6 ani consecutive (Duminica ora 20.00)
------------------------------------------------------------------------------------
DEMONSTRATII PRACTICE:
Clubul Sportiv Qigong Taijiquan – Demonstratie de Qigong si Taijiquan
Ovidiu Denes - Demonstratie de Arte Martiale – grupe de copii
Flavia Gherban - Demonstratii de Zumba
Scoala de Dans ''Just Dance Timisoara & Ritmuri de Societate'' – Demonstratie de dans
Rian Cojocnean si No Limits Team - Demonstratii sportive pe picioroange moderne
Stefan Iulian Cojocnean - Demonstratie sportiva - cat mai multe sarituri de coarda in 60 de sec.
Aurelia Haiu - Exersare Terapeutica Qigong - eliminarea afectiunilor coloanei vertebrale
Leontin Nedelcu - Manevre pentru prevenirea si tratarea afectiunilor lombosacrate
Aurelia Haiu - Exersare Terapeutica Qigong - eliminarea afectiunilor coloanei vertebrale
Leontin Nedelcu - Abordarea extrem orientala pentru flexibilitatea articulatiilor in general
Aurelia Haiu - Detoxifierea si energizarea organelor interne - tehnici de auto-vindecare profunda prin masaj abdominal Chi Nei Tsang
Michael Szellner – Rugaciunea dinamica - spiritualitate si miscare
------------------------------------------------------------------------------------

PROGRAM SALI CONFERINTE – WORKSHOP:
================================================== =================

Joi 10 Nov 2011 SALA MARE CONFERINTE - 01 – SPECTACOLE PARTER
SPECTACOL DESCHIDERE OFICIALA (Scena Sala Mare):
11.30 -12.00 - Gheorghe Iovu – Concert de Muzica Terapeutica
12.00 -12.05 - Deschiderea Oficiala - Cuvantul de deschidere organizatori Expo Timisoara si Geea Life
12.05 -12.20 - Clubul Sportiv Qigong Taijiquan – Demonstratie de Qigong si Taijiquan
12.20 -12.40 - Ovidiu Denes - Demonstratie de Arte Martiale – grupe de copii
12.40 -13.10 - Flavia Gherban - Demonstratii de Zumba
13.10 -13.30 - Rian Cojocnean si No Limits Team - Demonstratii sportive pe picioroange moderne
13.30 -13.35 - Stefan Iulian Cojocnean - Demonstratie sportiva - cat mai multe sarituri de coarda in 60 de sec.
13.40 -14.20 - Gheorghe Iovu – Concert de Muzica Terapeutica
14.00 -14.30 - Conferinta de Presa si Cocktail pentru Mass-media, Expozanti, Conferentiari si Invitati
----------------------------------- CONFERINTE -------------------------
14.45 -15.25 - Ramona Venturini – Schimbarea ca o constanta a universului. Iesirea din starea de confort
16.15 -16.55 - Ioan Adrian Nicula - Rolul important al unei nutritii sanatoase si echilibrate in mentinerea starii de sanatate. Rolul important al APEI, ca cel mai important nutrient
17.00 -17.40 - Horatiu Mihail - Prosperitatea in raport cu spiritualitatea
17.45 -18.25 - Stefan Iulian Cojocnean - Videoproiectie din Gradina Maicii Domnului- Sfantul Munte Athos
18.30 -20.50 - Ramona Venturini – Poti sa-ti vindeci viata -Louise Hay –Videoproiectie Documentar si Discutii
------------------------------------------------------------------------------------
Joi 10 Nov 2011 SALA MICA CONFERINTE - 02 – Intrare Exterior
15.30 -16.10 - Teodor Ciomocos - Inteligenta Emotionalǎ in viata de zi cu zi
16.15 -16.55 - Teodor Ciomocos - Cum putem avea o relatie de cuplu sǎnǎtoasǎ si armonioasǎ?
17.00 -18.25 - Ioan Adrian Nicula - Puterea Apei PIMAG, Anestezii, Diagnosticari energetice: Iris, Aura Energetica
18.30 -19.10 - Teodor Ciomocos - Cum sa ne crestem si educǎm copiii ca sǎ fie fericiti si sǎnǎtosi?
19.15 -20.50 - Horatiu Mihail - Prosperitatea in raport cu spiritualitatea - Workshop
------------------------------------------------------------------------------------
Vineri 11 Nov 2011 SALA MARE CONFERINTE-01–SPECTACOLE PARTER
11.00 -11.40 - Maria Livia Tautu - Astrologia viitorului vazuta prin prisma anului 2012
11.45 -12.25 - Irene Simoniac - Stadiul ultim al evolutiei spirituale umane
12.30 -13.10 - Constantin Dorneanu - Legea Iubirii, Transformari Planetare 2012, Triada: ignoranta vestimentara -blocaj energetic –boala
13.15 -13.55 - Petru Bilea - Principii de medicina traditionala orientala aplicate la tratamentul cu plante medicinale
14.00 -15.25 - Ancu Dinca - Efectul Ancu Dinca si sanatatea
15.30 -16.10 - Ioan Adrian Nicula - Rolul si importanta terapiilor alternative
16.15 -16.55 - Doina Claudia Popa - Reiki si Sistemul Chakrelor
17.00 -17.40 - Carol Biro - Elemente esentiale si neglijate care influenteaza sanatatea umana. Solutii de bunastare Nikken
17.45 -18.25 - Alexandru Musat - Medicina Holografica si Terapia Elf
18.30 -19.10 - Alexandru Nicolici – Trezirea Constintei Spirituale
19.15 -19.55 - Radha & Madhava (Olanda) – Recital de mantre - (chitara, tobe, pecutie si voce)
20.00 -20.50 - Grupul Mahamantra - Concert Bhajan - Muzica de meditatie traditionala vedica
------------------------------------------------------------------------------------
Vineri 11 Nov 2011 SALA MICA CONFERINTE - 02 – Intrare Exterior
13.15 -13.55 - Stefan Graur - Necesitate sau Pretentie
14.00 -14.40 - Stefan Iulian Cojocnean - Cum putem scapa de surplusul de kilograme? Metode si mijloace stravechi si moderne sanatoase!
14.45 -15.25 - Gabriela Sandu - Shungit minereu stravechi
15.30 -16.10 - Ramona Venturini – Astrologia ca instrument de autocunoastere
16.15 -16.55 - Ioan Adrian Nicula - Demonstratii - cu produsele de reechilibrare energetica si magnetica ale Companiei Nikken- inalte tehnologii japoneze
17.00 -17.40 - Doina Claudia Popa - Reiki si Sistemul Chakrelor – Workshop
17.45 -18.25 - Carol Biro - Elemente esentiale si neglijate care influenteaza sanatatea umana. Solutii de bunastare Nikken – Workshop
18.30 -19.10 - Aurelia Haiu - Purificarea si regenerarea oaselor, maduvei si organelor, folosind tehnici din medicina traditionala chineza (CONTINUARE la ETAJ pe HOL)
19.15 -20.50 - Horatiu Mihail - Activarea Corpului de Glorie – Merkabah
------------------------------------------------------------------------------------
Sambata 12 Nov SALA MARE CONFERINTE - 01 – SPECTACOLE PARTER
11.00 -11.40 - Simona Cirstea si Diana Punga -Produsele ayurvedice Himalaya - suport in procesul de detoxifiere
11.45 -12.25 - Michael Szellner - Societatea cuantica - evolutia preconizata a omenirii dupa 2012
12.30 -13.10 - Krisztina Starmüller - Uleiuri terapeutice / Uleiuri esentiale
13.15 -13.55 - Alexandru Musat - Medicina Energetica de la Magie la Tehnologie
14.00 -15.25 - Oreste Teodorescu – Universul Informational
15.25 -15.40 - Ovidiu Denes - Demonstratie de Arte Martiale – grupe de copii
15.40 -15.55 - Scoala de Dans ''Just Dance Timisoara & Ritmuri de Societate'' – Demonstratie de dans
15.55 -16.00 - Scoala de Dans „Sport Dancetination Timisoara” – Demonstratie de Dans Sportiv
16.00 -16.15 - Clubul Sportiv Taiji-Qigong – Demonstratie de Qigong si Taijiquan
16.15 -17.40 - Cezar Culda - Medicina traditionala chineza
17.45 -19.10 - Sri Vasudeva - Puterea vindecatoare a spiritului - discurs si meditatie video, sesiune de intrebari si raspunsuri cu Maestrul Sri Vasudeva online, prin intermediul Skype
19.10 -19.25 - Flavia Gherban – Demonstratii de Zumba
19.25 -19.30 - Scoala de Dans „Sport Dancetination Timisoara” – Demonstratie de Dans Sportiv
19.30 -20.00 - Paul Ionescu - Linistea exterioara, linistea interioara, pacea sufletului - Videoproiectie si comentariile autorului
20.00 -20.50 - Gheorghe Iovu – Concert de Muzica Terapeutica si prezentarea viitorului album
------------------------------------------------------------------------------------
Sambata 12 Nov 2011 SALA MICA CONFERINTE - 02 – Intrare Exterior
11.00 -11.40 - Eleonora Botezatu - Introducere in „Cursul in Miracole”
11.45 -12.25 - Stefan Iulian Cojocnean - Cum putem intineri dupa 30 de ani? Sfaturi simple si practice din experienta unui profesor de educatie fizica
12.30 -13.10 - Michael Szellner - Aplicatii pentru societatea cuantica - cum va fi si ce sa facem?
13.15 -13.55 - Ramona Venturini – Vindecarea prin Cantec – Marea Mantra a Compasiunii - meditatie pe centrul inimii
14.00 -14.40 - Arthur Hiripan - Time Line Therapy® - Creating Your Future®
14.45 -15.25 - Diana Harja - Ce este si ce nu este spiritualitatea?
15.30 -16.10 - Constantin Dorneanu - Dezlegarea femeii din robia modei vestimentare si a masculinizarii ei prin Dez-Pantaloni_Zare !!!
16.15 -16.55 - Silvia Staia - Feng Shui –amenajarea locuintei pentru o viata de succes
17.00 -17.40 - Ana Orsa – Numerologie, Patrat magic, Sagetile lui Pitagora
17.45 -18.25 - Aurelia Haiu - Eliminarea afectiunilor coloanei prin exersare terapeutica Qigong (CONTINUARE la ETAJ pe HOL)
18.30 -19.10 - Carmen Ilie - Autovindecarea mintii, sufletului si spiritului prin tehnici energetice EFT (acupunctura "emotionala" fara ace)
19.15 -20.50 - Nelu Stanciu - Somnul si visele
------------------------------------------------------------------------------------
Duminica 13 Nov SALA MARE CONFERINTE - 01 –SPECTACOLE PARTER
11.00 -11.40 - Mariana Sababei - Iluminarea prin Kundalini
11.45 -13.10 - Radha & Madhava (Olanda) – Cantecul creativ – workshop - (chitara, tobe, pecutie si voce)
13.10 -13.25 - Ovidiu Denes - Demonstratie de Arte Martiale – grupe de copii
13.25 -13.40 - Flavia Gherban – Demonstratii de Zumba
13.40 -13.45 - Scoala de Dans „Sport Dancetination Timisoara” – Demonstratie de Dans Sportiv
13.45 -14.00 - Clubul Sportiv Taiji-Qigong – Demonstratie de Qigong si Taijiquan
14.00 -15.25 - Cezar Culda - Artele martiale traditionale chinezesti
15.30 -16.10 - Felicia Andrei - Anatomia si fiziologia selenara
16.15 -16.55 - Ana Orsa – 10 Chei ale succesului –Tacerea interioara –Pacea launtrica
17.00 -17.40 - Eli Catana - Sanatatea intre stiinta si constiinta
17.45 -18.25 - Michael Szellner - Terapii complementare in situatii speciale
18.30 -19.10 - Diana Harja - Centre de Lumina - pasi in evolutia spirituala
19.10 -19.25 - Flavia Gherban – Demonstratii de Zumba
19.25 -19.30 - Scoala de Dans „Sport Dancetination Timisoara” – Demonstratie de Dans Sportiv
19.30 -20.00 - Paul Ionescu - Purificarea sufletelor in muntii dacilor - Videoproiectie si comentariile autorului
20.00 -20.50 - Ramona Venturini – El Camino -Spania 2006 - 2011 - Pelerinajul la Santiago de Compostela prin Franta, Spania, Portugalia - aproape 6 000 de km de mers pe jos in 6 ani consecutivi
------------------------------------------------------------------------------------
Duminica 13 Nov 2011 SALA MICA CONFERINTE - 02 – Intrare Exterior
11.00 -11.40 - Stefan Iulian Cojocnean - Cum putem reduce si evita oboseala acuta si cronica? Sfaturi simple si practice din exerienta unui sportiv
11.45 -12.25 - Crina Veres - Tehnici de Eliberare Emotionala
12.30 -13.10 - Elena Ignat - Terapia holistica Zamolxiana
13.15 -13.55 - Alina Agape - Emotiile in relatia parinti copii
14.00 -14.40 - Eliza Cristina Martin - Farmecele si atacurile psi - o abordare stiintifica
14.45 -15.25 - Mariana Gheorghiu - Inceputul este AZI - Cuvantul care invie
15.30 -16.10 - Aurelia Haiu - Masaj abdominal Chi Nei Tsang pentru detoxifierea si energizarea organelor interne (CONTINUARE la ETAJ pe HOL)
16.15 -16.55 - Florentina Ionescu - Rolul lui Kundalini in evolutia spirituala
17.00 -17.40 - Nelu Stanciu - Viata dintre moarte si reincarnare
17.45 -18.25 - Stefan Graur - Placerea puterii sau Puterea placerii
18.30 -19.10 - Michael Szellner – Aplicatii de terapii complementare in situati speciale
19.15 -19.55 - Crina Veres - HemiSync - OBE, Recuperarea partilor de suflet pierdute
20.00 -20.50 - Carmen Ilie - Autovindecarea mintii, sufletului si spiritului prin tehnici energetice TAT si ZPOINT
------------------------------------------------------------------------------------
Duminica 13 Nov 2011 ---DEMONSTRATII HOL ETAJ--- Casa Tineretului
12.00 -12.20 - Rian Cojocnean si No Limits Team - Demonstratii sportive pe picioroange moderne
12.20 -12.25 - Stefan Iulian Cojocnean - Demonstratie sportiva - cat mai multe sarituri de coarda in 60 de sec.
12.30 -13.55 - Leontin Nedelcu - Manevre pentru prevenirea si tratarea afectiunilor lombosacrate
15.30 -16.10 - Leontin Nedelcu - Abordarea extrem orientala pentru flexibilitatea articulatiilor in general
16.15 -16.55 - Aurelia Haiu - Masaj abdominal Chi Nei Tsang pentru detoxifierea si energizarea organelor interne
17.00 -17.40 - Michael Szellner – Rugaciunea dinamica - spiritualitate si miscare
------------------------------------------------------------------------------------


DATE CONTACT alte INFORMATII sau PROGRAM:
Marcel Doros – Asociatia GEEA LIFE www.geealife.ro (http://www.geealife.ro/)
tel: 0722 371196 email: geealife@yahoo.com web: www.ezotericfest.ro (http://www.ezotericfest.ro/)
------------------------------------------------------------------------------------


Se poate vedea programul complet si participantii pentru 2011 si pe pagina web oficiala:
http://www.ezotericfest.ro/002_41_program_10-13_nov_2011.htm - PROGRAM CONFERINTE
http://www.ezotericfest.ro/002_42_expozanti_10-13_nov_2011.htm - PARTICIPANTI EXPOZITIE
http://www.ezotericfest.ro/002_43_conferentiari_10-13_nov_2011.htm - CONFERENTIARI
http://www.ezotericfest.ro/005_00_galerie_foto.htm - GALERIE FOTO
http://www.ezotericfest.ro/009_00_video.htm - ARHIVA VIDEO EZOTERIC FEST
http://www.ezotericfest.ro/006_08_parteneri_ezotericfest_nov_2011.htm - PARENERI MEDIA
http://www.ezotericfest.ro/011_noutati.htm - NEWS
------------------------------------------------------------------------------------

TEMATICA GENERALA prezenta la nivel de produse, servicii, prelegeri, conferinte, expozitie va cuprinde: Acupunctura, Agricultura Biodinamica, Alchimie, Ayurveda, Argiloterapia, Astrologie, Analize Energetice, Antroposofie, Antropologie, Aromoterapie, Astronomie, Alimentatie Naturala, Bioterepie, BioEnergoterapie, Bioritm, Clarvedere, Cristaloterapie, Cromoterapie, Cosmoterapie, Celtic Reiki, Dianetica, Dieta si Nutritie, Feng Shui, Fitoterapie, Fizioterapie, Gnosticism, Esente Florale Bach, Homeopatie, I Ching, Isihasm, Kabala, Kinetoterapie, Macrobiotica, Magnetoterapie, Masaj, Iridiologie, Medicina Cuantica, Metafizica, Medicina Populara, Meloterapie, Numerologie, Parapsihologie, Psihometrie, Presopunctura, Samanism, Qi Gong, Reflexoterapie, Sacroterapie, Arte Martiale, Tarot, Reiki, Tehnica Radianta, Daoism, Terapie Acustica, Yoga, Tai Chi, Terapii Complementare, Fitness, Medicina Chineza, Pelerinaje...
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SEVICII SPECIFICE TERAPIILOR COMPLEMENTARE OFERTITE DE EXPOZANTI:
----- Servicii specifice terapiilor complementare in cadrul standurilor prin consultante de bioenergoterapie, reiki, magnetoterapie, acupunctura, homeopatia, fitoterapia, macrobiotica, aromoterapie, meloterapie, cristaloterapie
----- Consultatii astrologie, horoscop natal- karmic, tarot, clarvedere, alimentatie naturala si vegetariana, psihologie, fotografierea aurei, iridiologie, terapii holistice, medicina preventiva si complementara, terapia cu lumina, I Ching
----- Diagnostic, evaluare si tratament cu aparatura de Biorezonanta Magnetica, Modulatorii Bio-Fito-Dinamici, masuri pentru evaluarea nivelului sistemului imunitar cu Scanner-ului Bio-Photonic, dezintoxicarea organismului
----- Bioterapie, echilibrare energetica, relaxare prin masaje specializate reflexogene, vindecari holistice, fizioterapie presopunctura, cosmetica, medicina populara, ayurveda, fitness, psihoterapie, sacroterapie, dieta si nutritie
----- Bioterapii in neutralizarea toxinelor, reglare PH-ului, sistemului imunitar, slabire, anticelulita, cresterea imunitatii, masurarea nivelului de antioxidanti din organism, testare biofeedbach, fototerapie, apifitoterapie
----- Consultanta Feng Shui, echilibrari locuinte si sedii de firme, yoga, studii de kabala, numerologie, reflexoterapie, alchimie, bioritm, qigong, metafizica, terapie prin cuvant si sunet, isihasm, tehnica radianta, medicina cuantica



Inscrieri EXPOZITIE (standuri) EzotericFest 10-13 Nov 2011
(Alfabetic) ***** inscrieri partiale pana in data de 31 oct 2011 *****
================================================== =================

Aroma Plant Bihor – Farmacia Naturista, industrializare plante medicinale
ATM BIOFARM BT Ungaria – Produse naturiste, terapii neconventionale si fotografierea aurei
Asociatia Blue Star Romania – organizatie internationala non-profit, dedicata dezvoltarii umane holistice si servirii comunitatii
Asociatia Cristal Life Romania – Carti: alimentatie naturala, medicina preventiva, astrologie, spiritualitate
Asociatia de Metafizica Geea Life Timisoara – Materiale metafizica, astrologie, alimentatie naturala, cursuri, servicii astrologie, produse si preparate naturale. Consultanta Astrologie si Tarot. Coorganizatori EzotericFest si ExpoZodiac
Asociatia Maseurilor Profesionisti din Banat – demonstratii gratuite de masaje individuale terapeutice de 10 min
Asociatia pentru Evolutie Spirituala – consiliere spirituala prin clarviziunea si accesarea informatiilor mentale
Asociatia Romana de Reiki si Astrologie - tratamente gratuite de reiki
Asociatia Sahaja Yoga Romania – Sunt expuse spre vanzare carti din editura proprie, cu subiecte de interes general, legate de evolutia spirituala. Se mai ofera spre vanzare CD-uri cu muzica clasica indiana interpretata de grupurile SANGEET LAHARI, SAHAJ si NIRMAL BHAKTI.
Cabinet Terapii Naturiste LOTUS-SAN – NIKKEN (Institutul Japonez de Cercetare in Sanatate). Prezentare de produse, testarea lor si magnetoterapie/ masaj-roll out (imbracat) gratuit.
Carbon Shungit – minereu stravechi pentru afectiuni moderne
Centrul de Medicina Naturala Ancu Dinca Bucuresti – consultanta cu aparatura de biorezonanta; testarea bio-fito-modulatorilor de tip Ancu Dinca; comercializarea produselor de incarcare si echilibrare energetica si de neutralizare a radiatiilor nocive
Centrul de Medicina Traditionala ALCOOR Cluj-Napoca – Produse naturiste pentru nutritia celulara, Produse de reechilibrare magnetica, Diagnosticari, Demonstratii cu produsele Nikken – stil de viata sanatos
Centrul de Studii Vedice Timisoara – Cursuri de stiinta spirituala vedica, bucatarie vegetariana, literatura
Centrul Vitalis Timisoara – Iridologie, consultanta in terapii alternative
Clart Timisoara – gablonturi, accesorii, artizanat, imbracaminte naturala produsa in India
Clubul Sportiv Taiji- Qigong Timisoara – Cursuri, Stagii, Tabere, Exersari de Qigong, Taijiquan, Mobilitate si forme de baza din Wushu, Masaj terapeutic, Materiale specifice
CO&CO Consumer 202 SRL Bucuresti – suplimente alimentare, consumabile medicale, produse naturiste, Yong Kang - medicina traditionala chineza
Constantin Dorneanu Campulung Moldovenesc - Consultatii Astrologie – astrolog, lector ANATECOR
Cristale gravate cu simboluri Reiki – produse si cristale reiki
Cristezo Design Bucuresti – confectioneaza manual bijuterii din cristale si minerale naturale montate in argint. Bijuteriile sunt realizate pe principiul unicat si vrem sa oferim clientilor iubitori de terapii complementare “pietre” cu totul speciale – Eleganta si Stil – Pentru Sanatate
Cristian si Lucia Ciobanas Timisoara - produse apicole din stupina proprie
Editura Adevar Divin Brasov - Calea catre lumina si iubire: Carti despre spiritualitate, dezvoltare personala, ingeri, vindecare, mesajele spirituale ale apei, metafizica etc.
Editura Herald – Ofera carti de spiritualitate si ezoterism - gnosticism, tantrism, sufism, zen, budism, numerologie, kabbala, masonerie, meditatie, yoga, filosofie indiana…
Editura Sirius Ray Bucuresti – carte spirituala, cursuri de initiere, yantre personalizate si cruci celtice
Fundatia Armonita Bucuresti – Qi Gong, masaj, carti de natura ezoterica si spirituala, produse naturiste
Fundatia Romana de Qigong – Cursuri de Qigong, Taiji, Feng Shui, Masaj, Reflexoterapie – CD-uri Taijiquan.
Gheorghe Iovu Timisoara – Muzician, CD-uri Muzica Terapeutica si de Meditatie – Meloterapie
Indicom Oradea – Magazin Indian – importator si distribuitor de produse indiene, codimente, mirodenii, cosmetice
Infinity Trade Timisoara – importator unic de produse naturale cosmetice, suplimente nutritive, parfumuri, bijuterii, ciorapi, O-Pac, detergenti, parafarmaceutice si electrocasnice
Kenst Art – Deco Arad – Obiecte decorative din piatra si sticla
Kosmetikos Timisoara – cosmetoterapie, cosmetica naturista,masaj, machiaj, body-art,cursuri,consultanta, terapiii alternative, reprezentant Gano Excel si Advanced Tachyon Technologies
Krisztina Starmüller Viena – uleiuri terapeutice esentiale
Laboratoarele Favisan Lugoj - Substante vitaminice si minerale, produse fitofarmaceutice lipsite de efecte secundare cu rol de reabilitare a sistemului imunitar
Libraria Carte Spirituala Bucuresti - "exista un timp pentru fiecare carte si exista o carte pentru fiecare timp al sufletului nostru"
Life Care – 1000 de produse BIO, frumusete naturala si sanatate garantata
Little Vietnam Timisoara – online shop, obiecte decorative, cadouri fabricate manual in Vietnam
Marcel Doros Timisoara – Consultatii Astrologie – metafizician astrolog, Asociatia de Metafizica Geea Life
Mineralien- Company SRL Import- Export Baia Sprie Romania – minerale, cristale, flori de mina
Molnar Geza Gold P.F.A. Timisoara – Pietre de Masaj din JAD, pietre zodiacale si decoratiuni FENG-SHUI
Multicart Com – Magazin virtual de carte, Carti de la mai multe edituri, Manuale, Caravana cu carti la usa ta, Multe carti pentru tine
Prisum International Trading Co Bucuresti – Import si distributie produse farmaceutice, cosmetice, naturiste
QM Electronic Bucuresti – Terapie Elf (Spiridusul)
Radiant Life Technologies™ - Terapia coMra, Laserul Delta, autonomie holistica
Ramona Venturini Timisoara – Consultatii Astrologie si Tarot – metafizician astrolog, Asociatia Geea Life, autoarea cartii: „Pelerini la Santiago de Compostela” - Jurnalul celor 900 de km perpedes din Pirinei pana la Atlantic pe Camino
Refan Timisoara – sapunuri & produse naturiste
Revista Lumea Misterelor Bucuresti – revista de stiinte si fenomenologie paranormala, stiinte ezoterice si enigme
Santo Raphael SRL Bucuresti – productia suplimenti alimentari , produse naturiste, produse cosmetice
Sideralisim Timisoara – Deco Fantezii - decoratiuni florale, ceramic, gablonturi, bijuterii de argint, bijuterii pietre semipretioase
Speo-Alpin-Tim Timisoara – prelucrare pietre naturale, obiecte de podoaba si artizanat
Scoala Simplitatii Barcelona – Calea Simplitatii Cursuri, Conexiune, protectie si vindecare; Operatii eterice, curatari energetice si consultatii individuale; Curs Reiki fara simboluri -Noua tehnica de vindecare prin cristaloterapie
Stefan Graur Bucuresti – Consultatii Astrologice - Astrolog Societate de Consiliere STEPHAN , autor al cartii "Calatorie in Interior"



Inscrieri Conferinte, Demonstratii, Ambient EzotericFest 10-13 Nov 2011
(Alfabetic) ***** inscrieri partiale pana in data de 31 oct 2011 *****
================================================== =================

Alexandru Musat Bucuresti – fizician QM Electronic
Alexandru Nicolici – Director Editura Astrolog
Alina Agape Deva – Psiholog si sociolog, specializat in Terapia Florala Bach in Marea Britanie, la Centrul Bach in 2008. Unic importator al remediilor Florale Bach in Romania
Ana Orsa Deva – Asociatia SETRAS Deva, notar public
Centrul de Medicina Naturala Ancu Dinca Bucuresti – consultanta cu aparatura de biorezonanta; testarea bio-fito-modulatorilor de tip Ancu Dinca; comercializarea produselor de incarcare si echilibrare energetica si de neutralizare a radiatiilor nocive
Arthur Hiripan Timisoara – Time Line Therapy
Aurelia Haiu [B]Bucuresti – Presedinte Fundatia Armonita, Profesor autorizat al Sistemului Tao Universal, Qi Gong, Tao Yin, gimnastica terapeutica chinezeasca, masaj Chi Nei Tsang, reflexoterapie, Director Editura Armonita
Carmen Ilie Timisoara – Master NLP sub egida IANLP
Carmen Olariu Timisoara – Asociatia Sahaja Yoga Romania
Carol Biro Resita – Terapeut specializat in terapii complementare (tehnica radianta, reflexoterapie, infoenergetica, tehnician maseur, presopunctura SU JOK, presopunctura, prananadi grad 4C, terapie twist, masaj Yumeiho, fitoterapie, consultant international Nikken Wellness)
Cezar Culda - Presedinte Fundatia Romana de Qigong
Clubul Sportiv Taiji- Qigong Timisoara – Cursuri, Stagii, Tabere, Exersari de Qigong, Taijiquan, Mobilitate si forme de baza din Wushu, Masaj terapeutic, Materiale specifice
Constantin Dorneanu Campulung Moldovenesc – astrolog, lector ANATECOR
Crina Veres Cluj – OM, medic, terapeut de cuplu, familie, copii, saman, life coach, consilier autovindecare – autocontrol
Diana Harja Timisoara - make-up artist, promotor al cosmetoterapiei, Cabinetul Kosmetikos
Doina Claudia Popa Prof. Timisoara – traducatoare, Usui Reiki Ryoho & Seichim Reiki Master Teacher
Elena Ignat Deva – Psihoterapeut, absolventa a facultatii de Psihologie – Asistenta Sociala, specializata in peste 70 de terapii in diverse colturi ale lumii, atat in Europa cat si in Satatele Unite ale Americii
Eleonora Botezatu Timisoara – profesor pensionar - Cercul “Curs in Miracole”
Eli Catana Arad – Asociatia Cristal Life Romania
Eliza Cristina Martin – consiliere spirituala prin clarviziune
Felicia Andrei Timisoara - Drd.med.farm.sp. Centrul Vitalis – Iridologie, consultanta in terapii alternative
Flavia Gherban Timisoara – instructor aerobic, zumba, tae-bo, dance aerobic
Florentina Ionescu Timisoara – Asociatia Sahaja Yoga Romania
Gabriela Sandu Bucuresti - Shungit – minereu stravechi pentru afectiuni moderne
Gheorghe Iovu Timisoara – Muzician, CD-uri Muzica Terapeutica si de Meditatie – Meloterapie
Grupul Mahamantra - Centrului de Studii Vedice Timisoara – muzica de meditatie traditionala vedica
Horatiu Mihail Bucuresti – instructor cursuri spirituale si alchimist Presedinte Asociatia Spirituala Calea Luminii, Colaborator Editura Sirius Ray
Ioan Adrian Nicula Cluj-Napoca – Dr. Specialist in Medicina Traditionala - Centrul de Medicina Traditionala ALCOOR
Irene Simoniac Timisoara – Asociatia Sahaja Yoga Romania
Krisztina Starmüller Viena – studenta / prezentare uleiuri terapeutice esentiale
Leontin Nedelcu Timisoara – Presedintele Asociatiei Maseurilor Profesionisti din Banat
Marcel Doros Timisoara – Consultatii Astrologie si Tarot– metafizician astrolog, Asociatia de Metafizica Geea Life, organizator Expozodiac si Ezotericfest
Maria Livia Tautu Oradea – Astrolog, Numerolog
Mariana Gheorghiu Timisoara – autoare carte: „Inceputul este AZI - Cuvantul care invie”
Mariana Sababei Timisoara – Asociatia Sahaja Yoga Romania
Michael Szellner Arad – fizician, cadru didactic si director la Liceul Teoretic „Adam Müller Guttenbrunn” din Arad, lector si director al departamentului de cercetare al ANATECOR
Nelu Stanciu Timisoara – membru Antropozofie (stiinta spirituala) si in Societatea de Parapsihologie, specialist in Agricultura Biodinamica
No Limits Team Timisoara – Club Sportiv si Sala de Sport - Demonstratii sportive pe picioroange moderne
Oreste Teodorescu Bucuresti – vicepresedinte Centrul Independent pentru Studii si Cercetari Esoterice - C.I.S.C.E - Grupul Paracelsus
Ovidiu Denes Timisoara – Fitness, Tae-Bo, Arte Martiale, Personal Trainer, Antrenor de arte martiale pentru copii
Paul Ionescu Arad – inginer mecanic; pasionat al drumetiilor montane si fotografiei; ghid montan; realizatorul unor expozitii personale cu tematica montana
Petru Bilea Timisoara - medic specialist acupunctura, ayurveda, terapii naturiste si complementare
Radha & Madhava – Olanda - Blue-Star International Prezentare: Radha & Madhava, originari din Olanda, sunt discipolii maestrului Sri Vasudeva, a carui invatatura are ca scop dezvoltarea fiintei umane la toate nivelurile: fizic, mental, emotional, intelectual, social si spiritual.
Ramona Venturini Timisoara – Consultatii Astrologie si Tarot – metafizician astrolog, Asociatia Geea Life, autoarea cartii: „Pelerini la Santiago de Compostela” - Jurnalul celor 900 de km perpedes din Pirinei pana la Atlantic pe Camino
Silvia Staia Timisoara – realizator TV, consultant feng shui, life coach, slabire prin vizualizare
Simona Cirstea - Reprezentant Medical Senior (Timisoara) si Diana Punga - Coordonator Evenimente (Bucuresti) - Prisum International Trading Co
Sri Vasudeva – Blue-Star International Prezentare: Sri Vasudeva este un lider vizionar ce imbina intelepciunea straveche cu gandirea moderna. Sri Vasudeva este fondatorul si liderul Blue-Star, o organizatie internationala non-profit, dedicata dezvoltarii umane holistice si servirii comunitatii.
Scoala de Dans '' Just Dance Timisoara & Ritmuri de Societate'' – Se ocupa cu invatarea si promovarea dansului de societate si de bune maniere. Dansurile predate de noi sunt: Disco-fox, Tango, Blues, Vals Vienez, Vals Lent, Cha-cha, Polka si multe dansuri de grup
Stefan Graur – Consultant alchimie si astrologie
Stefan Iulian Cojocnean Timisoara – Profesor de Educatie Fizica, antrenor personal la Sala de Sport "No Limits", cvadruplu campion mondial in sporturi extreme si ex-campion al Romaniei de kick-boxing full-contact
Teodor Ciomocos Timisoara – ONG “Wise Education”