Go Back   Realitatea .NET » FORUM » Sanatate

Sanatate Mens sana in corpore sano

Reply

Thread Tools Search this Thread Display Modes
Old 01-25-2010
Stiinta Succesului Stiinta Succesului is offline
Utilizator înregistrat

Exclamation Scapa de emotiile negative, traieste pozitiv ! - Seminar EFT Bucuresti , 30 Ianuarie

Va simtiti coplesit(a) de un permanent stres la serviciu sau acasa? Criza economica va creaza sentimente de ingrijorare, teama sau anxietate ? Aveti o fobie de care nu puteti scapa, desi ati incercat diverse remedii ? Acum va puteti elibera de povara acestor emotii negative! Va veti regasi linistea si echilibrul necesare pentru a trai o viata plina de bucurie, invatand cum sa scapati rapid de emotiile negative la seminarul EFT ce va avea loc in Bucuresti sambata, 30 ianuarie 2010.

EFT este o tehnica eficienta, usor de invatat si de aplicat prin care se produc imbunatatiri vizibile in: cresterea performantelor profesionale, sportive si artistice, restabilirea si mentinerea greutatii normale, intarirea imaginii si respectului de sine, ca si pentru controlul stresului provocat de conditiile de munca , relatiile din familie sau pierderea celor dragi.

Seminarul EFT va fi condus de dr.Silviu Popa, fondatorul site-ului www.StiintaSuccesului.ro si organizator al primului seminar EFT din Romania. In timpul seminariilor EFT sustinute pana acum in Bucuresti, Constanta , Timisoara, Pitesti, Targoviste, Sibiu si Ploiesti au fost obtinute rezultate spectaculoase in eliminarea claustrofobiei, a emotiilor negative de frustrare, ura, dezamagire, teama si inlocuirea lor cu sentimente pozitive : autoacceptare, incredere in sine, determinare, optimism.

Inscrierile pentru seminarul EFT se fac pana joi 28 ianuarie, orele 16.00, numarul de locuri fiind limitat la 15.

Seminarul dureaza 3 ore , incepe la 10.30 si se desfasoara in sala de curs din Soseaua Oltenitei 188 (Piata Sudului). Pretul seminarului este 80 RON.

Informatii suplimentare la contact@StiintaSuccesului.ro

sau la telefon: 0729.05.23.97
www.StiintaSuccesului.ro
Reply With Quote
Old 01-25-2010
Diana B Diana B is offline
Utilizator înregistrat

Thumbs up Superb!

Am rasfoit putin site-ul si este de-a dreptul superb.
O remarca: n-am vazut numele lui Deepak Chopra printre celelalte si cred ca acest autor merita lecturat!
Va urez succes!
Old 01-25-2010
Utilizator înregistrat

Deepak Chopra este unul din mentorii mei preferati. A fost o scapare din partea mea ca nu am recomandat macar una din cartile lui. Am corectat aceasta eroare in urma mesajului dvs, pentru care va sunt profund recunoscator.
Cu multumiri,
Silviu Popa
Reply With Quote
Old 01-25-2010
Utilizator înregistrat

Arrow

Am vrut sa comand ceva din cartile lui mi-a fost greu sa ma opresc la doua din cartile lui.
Una din ele "The seven spiritual laws of success" "m-a dezamagit" prin marimea ei. Cind am inceput insa sa citesc mi-am dat seama ca ... este o sinteza. Si ca de fapt daca le intelegi acele 7 legi este suficient.
Dar ce-i drept este ca si eu am devorat multe alte carti inainte de aceasta.
Penultima a fost The Intension Experiment, by Lynne McTaggart.
Carte foarte greu de citit datorita descrierii in amanunt a tuturor experientelor efectuate, dar deosebit de interesanta prin concluziile care se trag din ea si anume demonstrarea mai mult sau mai putin stiintifica a puterii intentiei asupra lumii in care traim.

Scris de catre Stiinta Succesului View Post
Deepak Chopra este unul din mentorii mei preferati. A fost o scapare din partea mea ca nu am recomandat macar una din cartile lui. Am corectat aceasta eroare in urma mesajului dvs, pentru care va sunt profund recunoscator.
Cu multumiri,
Silviu Popa
Old 01-25-2010
Utilizator înregistrat

Daca doriti o carte interesanta si putin cunoscuta a lui Deepak Copra, intitulata "How to know God" , trimiteti-mi un email la adresa mea contact@stiintasuccesului.ro . Am sa v-o trimit atasata, ca e-book.
Reply With Quote
Old 01-25-2010
Utilizator înregistrat

Merci. Mi-am pus adresa sitului in favorite. Si am trimit mail la o cunostinta care pare interesata.

Scris de catre Stiinta Succesului View Post
Daca doriti o carte interesanta si putin cunoscuta a lui Deepak Copra, intitulata "How to know God" , trimiteti-mi un email la adresa mea contact@stiintasuccesului.ro . Am sa v-o trimit atasata, ca e-book.
Old 01-28-2010
Lucian Stefan Florescu Lucian Stefan Florescu is offline
Senior Member

Lightbulb

Scris de catre Diana B View Post
Am vrut sa comand ceva din cartile lui mi-a fost greu sa ma opresc la doua din cartile lui.
Una din ele "The seven spiritual laws of success" "m-a dezamagit" prin marimea ei. Cind am inceput insa sa citesc mi-am dat seama ca ... este o sinteza. Si ca de fapt daca le intelegi acele 7 legi este suficient.
Dar ce-i drept este ca si eu am devorat multe alte carti inainte de aceasta.
Penultima a fost The Intension Experiment, by Lynne McTaggart.
Carte foarte greu de citit datorita descrierii in amanunt a tuturor experientelor efectuate, dar deosebit de interesanta prin concluziile care se trag din ea si anume demonstrarea mai mult sau mai putin stiintifica a puterii intentiei asupra lumii in care traim.

Diana, daca poti cauta si citeste Low Intensity Democracy, ai sa intelegi multe, inclusiv de ce este toxic pentru Romania regimul Basescului.
Reply With Quote
Old 01-28-2010
Utilizator înregistrat

Default Ha ha Luciane,

Nice try.
Citeste tu articolul acesta:

http://www.formula-as.ro/2009/889/ed...-basescu-11684

Eu mi-am facut datoria fata de romania, de acum incolo imi voi face datoria fata de ... mine !

P.S. Li-l recomand si tie pe Chopra.
Si nu uita ca sint si eu varsator si deci judec cu "bibilica" mea.

Scris de catre Lucian Stefan Florescu View Post
Diana, daca poti cauta si citeste Low Intensity Democracy, ai sa intelegi multe, inclusiv de ce este toxic pentru Romania regimul Basescului.
Old 08-26-2010
Utilizator înregistrat

Smile Scapa de emotiile negative, traieste pozitiv ! - Seminar EFT Bucuresti , 28 august

Un nou seminar EFT este organizat sambata , 28 august, in Bucuresti

Seminarul dureaza 3 ore , incepe la 10.30 si se desfasoara in sala de curs din Soseaua Oltenitei 188 (Piata Sudului). Pretul seminarului este 60 RON.

Informatii suplimentare la contact@StiintaSuccesului.ro

sau la telefon: 0729.05.23.97
www.StiintaSuccesului.ro
Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
claustrofobie, eft, emotii negative, seminar eft, traieste pozitiv

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes