Go Back   Realitatea .NET » FORUM » ARHIVA » Politică

Thread Tools Search this Thread Display Modes
Old 05-29-2010
RocketQu33n's Avatar
RocketQu33n RocketQu33n is offline
Senior Member

Default Udrea are pasarica

dar n'are neuroni.

<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/kDPXr5NFmZI&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/kDPXr5NFmZI&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>

Sau:

"Domnul Crin Antonescu să-l convingă mai întâi pe domnul Patriciu să dea statului sutele de milioane de euro pe care-i datorează şi cu care s-ar acoperi uşor plata pensiilor mici, spre exemplu", a declarat Ministrul Turismului şi Dezvoltării Regionale, Elena Udrea, miercuri seara, la B1TV. Patriciu are o datorie de aproape 600 de milioane de euro la stat.
Udrea a mai spus că PSD, care vrea soluţii, ar trebui să înceapă cerându-i lui Ionuţ Costea, cumnatul lui Mircea Geoană şi directorul Eximbank, să-şi reducă salariul.
"PSD vrea soluţii. Să înceapă prin a-l retrage pe Ionuţ Costea sau să-l determine să-şi reducă şi el salariul aşa cum au făcut şi miniştrii şi angajaţii ministerelor. Acesta ar fi un prim pas", a precizat liderul PDL, Elena Udrea, la "Naşul".
Udrea a enumerat primele pe care le primeşte Ionuţ Costea, în calitate de director Eximbank. "Are o primă de vacanţă egală cu salariul lunar, de 20.760 de euro, o primă de Craciun, o primă de 1 iunie, nu spune aici suma, decontarea oricăror cheltuieli în interes de serviciu, şi am auzit că şi florile şi spălatul maşinii personale sunt în interes de serviciu, prima de ziua băncii, al treisprezecelea salariu, şi echivalentul a nu mai mult de trei salarii lunare, în cazul în care adunarea generală a acţionarilor decide să acorde şi alte prime."
"Dacă i se mai dau şi alte prime, prima de rezistenţă în funcţie în ciuda tuturor eforturilor Guvernului Boc de a reduce cheltuielilor, probabil că mai primeşte o primă. Probabil o să mai ia o primă de cumnat preşedinte al Senatului", a spus, ironic, ministrul Turismului.

In conditiile in care Patriciu vanduse Rompetrolul in perioada guvernarii lui Boc cand nimeni nu i'a oprit pe pdl'isti sa impiedice demersul. De altfel, cel care acum are actiuni majoritare este un dictator arab, prieten bun cu Basescu.
Old 05-29-2010
Zaishen's Avatar
Zaishen Zaishen is offline
Utilizator înregistrat

Old 05-29-2010
Panta Rhei's Avatar
Panta Rhei Panta Rhei is offline
Utilizator înregistrat

Default Amnezie sau altceva?

Dumneata spui: "In conditiile in care Patriciu vanduse Rompetrolul in perioada guvernarii lui Boc cand nimeni nu i'a oprit pe pdl'isti sa impiedice demersul."

Ptr. conformitate (dac me este nevoie): Rompetrol s-a vandut in timpul Guvernului Tariceanu-Patriciu...

Vezi mai jos:

Luni, 27 August 2007, ora 15:01 (http://www.ziare.com/rompetrol/stiri...mpetrol-119721

Tariceanu: Vanzarea Rompetrol nu tine de Guvern

Premierul Calin Popescu-Tariceanu a declarat luni ca este prematur sa comenteze vanzarea Rompetrol si a spus ca tranzactia nu este o chestiune care sa tina de Guvern.

"Este o tranzactie pe piata privata. Domeniul energetic este sensibil, insa cred ca este prea devreme ca sa pot face un comentariu", a spus prim-ministrul.

Deputatul PSD Iulian Iancu, presedinte al comisiei economice din Camera Deputatilor a declarat, luni, ca Dinu Patriciu a vandut Rompetrol pentru ca acesta stie ca Guvernul Tariceanu va pleca, iar prin acesta masura, afaceristul incearca sa-si asigure investitiile, anunta NewsIn.

(...)

Iancu crede ca vanzarea Rompetrol pune un semn de intrebare in conditiile in care Patriciu s-a angajat sa converteasca datoriile pe care le are la stat in actiuni ale companiei pe care a reprezentat-o.

In plus, deputatul mai sustine ca "Vanzarea inainte de scandenta acestei conversii reprezinta nerespectarea unei obligatii si un semn de intrebare din punct de vedere politic si moral".

Liderul PLD, Theodor Stolojan, a declarat ca se astepta ca Dinu Patriciu sa vanda o parte din actiunile Rompetrol, insa nu un pachet de 75%, precizand ca intrarea in Romania a companiei KazMunaiGaz va influenta piata energetica autohtona.

Stolojan a spus ca "este o tranzactie comerciala. Ma asteptam ca domnul Patriciu sa vanda. A vandut insa mai mult decat ma asteptam eu".

El a subliniat ca nu are incredere in Dinu Patriciu, nici ca om de afaceri si nici ca om politic, si ca nu a investit niciodata in actiuni Rompetrol.
Old 05-29-2010
Issolda Issolda is offline
Utilizator înregistrat

Problema ei...nu este mai gravă decât ceilalţi neisprăviţi din guvern. Este o femeie...care nici măcar nu poţi să spui că epatează. ceva comun...dar care ridicat peste valoarea adevărată....pare aşa de ieftină şi meschină.
Old 05-29-2010
RocketQu33n's Avatar
Senior Member

Old 05-29-2010
Zaishen's Avatar
Utilizator înregistrat

ce-i fain ii place si la dumnezo, asta e, frumoasa Elena Udrea, la varsta care o are se mentine, in comparatie cu alte pisde din guvern..., cred ca m-as risca sa fac sex cu ea vreo cateva ore ^^ hahahaahaha
Old 05-29-2010
RocketQu33n's Avatar
Senior Member

Scris de catre Zaishen View Post
ce-i fain ii place si la dumnezo, asta e, frumoasa Elena Udrea, la varsta care o are se mentine, in comparatie cu alte pisde din guvern..., cred ca m-as risca sa fac sex cu ea vreo cateva ore ^^ hahahaahaha
Pai, la ce altceva sunt bune curvele? Ca la condusul de ministere ne'am lamurit cu totii.

PS: Dupa parerea mea de femeie, isi cam trage burta in poza cu rechinul, deci centurista stia clar ca sunt paparazzi in zona. De altfel, e o chestie practicata in toata lumea, cand vedetele ii suna pe paparazzi ca sa'i surprinda in momente/ipostaze in care cred ei ca da bine la public.
Old 05-29-2010
Zaishen's Avatar
Utilizator înregistrat

Scris de catre RocketQu33n View Post

PS: Dupa parerea mea de femeie, isi cam trage burta in poza cu rechinul

chiar? hai ca nu te cred ^^
Old 05-29-2010
Lucian Stefan Florescu Lucian Stefan Florescu is offline
Senior Member

Talking

udrea are pasarica
n-are insa neuroni
bocul o are prea mica
si-o freaca de prea multi pomi
iar la bani e mult videanu
si putin la caracter
mincinos e si berceanu
cu-al sau fals plan rutier
dar din toti si de departe
fara nici un fel de dar
marinarul far' de carte
'i cel mai mare papusar
Old 05-29-2010
FlorinG's Avatar
FlorinG FlorinG is offline
Utilizator înregistrat

Default Dupa parerea ta de femeie, Rochete,

nu crezi ca threadul asta e o rusine pe fata celei care l-a deschis ? Incerc sa imi imaginez (fireste, nefiind femeie mi-e mai greu) ce mecanism s-a declansat in tine de ai comis gestul asta de neam prost. Nici despre ultima jigodie feminina a politicii romanesti, Lavinia Sandru (mai bine-zis a ne-politicii, ca nu prea are nimic de spus in domeniu), n-as fi spus chestii legate de intimitate sau look. Probabil la chirurgi e altfel. Deformatie profesionala...

Chiar era nevoie sa-ti arati in public rosaturile de la invidie ???
Old 05-29-2010
Ülosh Ülosh is offline
Senior Member

cu alte pisde
Ia d-acilea, daca tot ii duci doru'...

Old 05-29-2010
Ülosh Ülosh is offline
Senior Member

Udrea are pasarica
Nu numa' pasarica, ci si botic...

Old 05-29-2010
Ülös's Avatar
Ülös Ülös is offline
Utilizator înregistrat

Send a message via Yahoo to Ülös

Vai de mine , şi de mine....ce miros de p***zdă vine
Păsărică mută-ţi cuibul,şi te du'.....dar dut-te o dată ciripcipa...
În percepţia omenescă sunt două lucruri infinite,universul,şi prostia...dar de primul nu sunt chiar convins..(eu)
Old 05-29-2010
RocketQu33n's Avatar
Senior Member

Scris de catre FlorinG View Post
nu crezi ca threadul asta e o rusine pe fata celei care l-a deschis ? Incerc sa imi imaginez (fireste, nefiind femeie mi-e mai greu) ce mecanism s-a declansat in tine de ai comis gestul asta de neam prost. Nici despre ultima jigodie feminina a politicii romanesti, Lavinia Sandru (mai bine-zis a ne-politicii, ca nu prea are nimic de spus in domeniu), n-as fi spus chestii legate de intimitate sau look. Probabil la chirurgi e altfel. Deformatie profesionala...

Chiar era nevoie sa-ti arati in public rosaturile de la invidie ???
Imi cer scuze ca n'am scris celalalt cuvant care incepe cu p, ca sa fiu in ton cu "Funeriu are coaie". Ala cica e profesor de istorie. Nimic de reprosat?
Florine, draga, e drept ca n'am sanii atat de mari ca ai cocotei Udrea, dar macar nu'mi atarna asa de tare si nici nu ocup atata loc in masina. De altfel, e drept, sunt invidioasa ca nu'mi aleg fustite scurte cand merg la munte. Vin de la munte, naiba stie ce'o fi prin Plescoi - campie, dealuri-, dar o fi avand si ea niste consilieri de imagine(atie), nu? In rest, dupa cum bine stii, nu pot sa'l sufar pe betivanul ala chior si nu ma impresioneaza bastanii urati cu burti care depasesc cu 10 cm cureaua, deci nu'mi plang de mila in aceasta privinta.
Old 05-29-2010
Zaishen's Avatar
Utilizator înregistrat

Scris de catre Ülosh View Post
Ia d-acilea, daca tot ii duci doru'...

hey.., hai sa nu exageram, in comparatie cu alte femei din guvern, Elena Udrea este cea mai buna de pla (parerea mea), mai este una frumoasa din PSD, una rârâ-ita, nu stiu cum se numeste, si aia are " buca " ^^ hahahahaha...
Old 05-29-2010
RocketQu33n's Avatar
Senior Member

hey.., hai sa nu exageram, in comparatie cu alte femei din guvern, Elena Udrea este cea mai buna de pla (parerea mea), mai este una frumoasa din PSD, una rârâ-ita, nu stiu cum se numeste, si aia are " buca " ^^ hahahahaha...
Doar trei parasute? Puteau si ei, misoginii, sa bage mai multe fuste in Parlament.
Old 05-29-2010
RocketQu33n's Avatar
Senior Member

Scris de catre Ülosh View Post
Nu numa' pasarica, ci si botic...

Sper ca dintii macar sa nu fie la fel de mari ca restul oaselor, pentru binele p...oporului.
Old 05-29-2010
Zaishen's Avatar
Utilizator înregistrat

Doar trei parasute? Puteau si ei, misoginii, sa bage mai multe fuste in Parlament.
vad ca nu-ti place deloc Udrea asta, hai ca nu mai zic nimic ^^, toti sariti pe mine lol
Old 05-29-2010
FlorinG's Avatar
FlorinG FlorinG is offline
Utilizator înregistrat

Default Rochete,

N-ai inteles nimic din reprosul meu. Nu-i bai, asa e la sprijinitorii ciumei rosii. Oricum, nu sint tocmai eu indreptatit sa te corectez pe tine aici, dar totusi: nu cred ca echivalentul feminin la "coaiele" in discutie e cuvintul ala pe care nu l-ai folosit. Poate trompe sau ce mai e pe la capatul lor, nu crezi ? Pentru cuvintul tau, ala cu "p", echivalent e altul, care incepe cu aceeasi litera.

P.S. Nu stiu ce cauta Victor Ciorbea in discutia asta. Dar nici cu asta nu sint de acord. Nu e el de vina ca are probleme oftalmologice. Ca e betivan nu stiu, desi cam asa arata. O fi avut motive, mai stii ?

Last edited by FlorinG; 05-29-2010 at 07:58 PM..
Old 05-29-2010
Ülös's Avatar
Ülös Ülös is offline
Utilizator înregistrat

Send a message via Yahoo to Ülös

Pronunţarea cuvintelor este al doilea lucru ,care coţohârla ştie să facă mai bine cu guriţa....
În percepţia omenescă sunt două lucruri infinite,universul,şi prostia...dar de primul nu sunt chiar convins..(eu)
Old 05-29-2010
RocketQu33n's Avatar
Senior Member

Scris de catre FlorinG View Post
N-ai inteles nimic din reprosul meu. Nu-i bai, asa e la sprijinitorii ciumei rosii. Oricum, nu sint tocmai eu indreptatit sa te corectez pe tine aici, dar totusi: nu cred ca echivalentul feminin la "coaiele" in discutie e cuvintul ala pe care nu l-ai folosit. Poate trompe sau ce mai e pe la capatul lor, nu crezi ? Pentru cuvintul tau, ala cu "p", echivalent e altul, care incepe cu aceeasi litera.
Pai sprijinitor al ciumei rosii nu era si Basescu cand era membru FSN sau cand s'a aliat cu PSD'ul? Si n'am inteles unde anume zici ca i'as fi laudat pe pesedei sau penelei, poate ma iluminezi si pe mine cu un link-ceva.
M'am gandit la ovare, dar ovarele functioneaza la mai toate femeile daca nu's la menopauza, deci nu ar avea aceeasi nuanta ca si expresia "a avea coaie". Cand spui "are coaie" te referi ca are niste testicole peste dimensiunile fiziologice si ca le foloseste cu cap(sau capul este folosit de ele), exact aceeasi situatie si cu "are pasarica".
Old 05-29-2010
ALEXANDRUMITACHE's Avatar
ALEXANDRUMITACHE ALEXANDRUMITACHE is offline
Utilizator înregistrat

Send a message via MSN to ALEXANDRUMITACHE Send a message via Yahoo to ALEXANDRUMITACHE Send a message via Skype™ to ALEXANDRUMITACHE
Exclamation # —> Rocket

In conditiile in care Patriciu vanduse Rompetrolul in perioada guvernarii lui Boc cand nimeni nu i'a oprit pe pdl'isti sa impiedice demersul. De altfel, cel care acum are actiuni majoritare este un dictator arab, prieten bun cu Basescu.

Zaaau? Patriciu a vandut Rompetrolul in timpul mandatului lui Boc? Adica din 2009 incoace?
Dinu Patriciu, citat de "Ziarul Financiar", 26.06.2009: «In concordanta cu termenii initiali ai contractului semnat in august 2007 cu compania KMG, prin care aceasta a achizitionat 75% din actiunile Rompetrol Group (TRG) de la Rompetrol Holding SA, am decis sa-mi exercit dreptul de vanzare catre KMG al pachetului de 25% actiuni ramase in cadrul Rompetrol Grup.»#
Cat despre "pasarica"...
«Lasciate ogni speranza voi ch'entrate»

Dante Alighieri, "La Divina Commedia" (L'Inferno, Canto III)
Old 05-29-2010
RocketQu33n's Avatar
Senior Member

Scris de catre ALEXANDRUMITACHE View Post
<b>Zaaau? Patriciu a vandut Rompetrolul in timpul mandatului lui Boc? Adica din 2009 incoace?
Dinu Patriciu, citat de "Ziarul Financiar", 26.06.2009: «In concordanta cu termenii initiali ai contractului semnat in august 2007 cu compania KMG, prin care aceasta a achizitionat 75% din actiunile Rompetrol Group (TRG) de la Rompetrol Holding SA, am decis sa-mi exercit dreptul de vanzare catre KMG al pachetului de 25% actiuni ramase in cadrul Rompetrol Grup.»#
Cat despre "pasarica"...</b>

Si atunci de ce se lamenteaza inutil pasarica aia, ca datoria ar fi a lui Patriciu? Si ce astepta din 2008?
Old 05-29-2010
Blue Aztec Blue Aztec is offline
Utilizator înregistrat

Mai stie cineva ceva de P.I.N ?
Parca aveau 15 % in sondaje ?
Dar de Guta ? [pardon gusa]
Credeti ca si a facut un mic harachirii dupa ce la retrogradat si pe Geoana ?
Tanti Lavinia ursoaica si bietul ratat guta [gusa] ne vor mai surprinde cu o noua capusare a unui om politic ?
Si fireste esecul lui ..
Pentru ca vad ca pe forum sunt activi ...
Old 05-29-2010
DANNY67 DANNY67 is offline
Utilizator înregistrat

sigur Udrea are pasarica ? ia sa vedem dragilor................cum o are ?
Old 05-29-2010
Ülosh Ülosh is offline
Senior Member

Scris de catre DANNY67 View Post
sigur Udrea are pasarica ? ia sa vedem dragilor................cum o are ?
Pai, yo crez ca-i asezata pe verticala...
Old 05-29-2010
DANNY67 DANNY67 is offline
Utilizator înregistrat

stai sa vad care e verticala............adevarul e ca arata bine..........nu prea are tangente cu politica.............ce vreti dragilor.......e femeie !
Old 05-29-2010
Ülosh Ülosh is offline
Senior Member

Scris de catre DANNY67 View Post
stai sa vad care e verticala...
Pai, de sus in jos... sau viţăvercea...

P.S. Ca altfel ar clămpăni atunci cand coboara scarile...
Old 05-29-2010
belphegor belphegor is offline
Senior Member

Send a message via MSN to belphegor Send a message via Yahoo to belphegor

---Ma voi astia preocupat de pasarica Udrei sunteti cumva obsedati sexuali sau doar misogini? Si intr'un caz si in altul caraghioslacul pozitiei voastre e bonavicios! Nu cumva femeia asta umbreste prin atitudine si comportament anumite trasaturi ce ar trebui sa fie dominante purtatorilor de nadragi si de care tocmai ce se constata ca duceti lipsa? Preferati cumva un fatalau cum e Crin sau infantilismul pontian?
Old 05-29-2010
RocketQu33n's Avatar
Senior Member

Scris de catre belphegor View Post
Preferati cumva un fatalau cum e Crin sau infantilismul pontian?
Adevarul e ca nu'i barbat adevarat daca:
1. Nu injura
<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/XUQLXfocv6o&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/XUQLXfocv6o&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>

2. Nu se bate cu altii de seama lui (barbatul arab caruia i'a dat un cap in gura) sau mai mici decat el:
<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/f5cXowXYEio&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/f5cXowXYEio&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>

3. Nu se faleste cu oo'le in public:

"Daca te pui pe masa iti arat cum se face".

4. Nu bea si el ca tot omul.

<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/XNss6Jt5kf4&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/XNss6Jt5kf4&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>

Bookmarks
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
NU poti posta thread nou
NU poti raspunde
Nu poti posta atasamente
NU poti edita postarile tale

BB code is On
Smilies are On